В Україні знайдено чотири картини голландських художників 17-18 cтоліття.

Їх викрали, найімовірніше, на замовлення ще у 2005 році з музею Westfries у місті Горн, у Нідерландах. Загалом було викрадено двадцять чотири картини та сорок срібних предметів.

Вартість колекції оцінюється у десять мільйонів євро.

Голова СБУ Василь Грицак повідомив, що поки знайдено чотири картини. Нині експертами підтверджено автентичність однієї роботи.

Серед знайдених картин: “П‘єса на кухні” художника Ван Шутена, а також роботи Якова Вабена – “Світська жінка” та “Повернення Ієфая”. Усі датовані 17-м століттям.

Українські правоохоронці почали шукати картини у грудні минулого року.

“Спецоперація відбувалася в десяти регіонах України” – розповів голова СБУ Василь Грицак.

Витвори мистецтва були знайдені ще за тиждень до проведення у Нідерландах референдуму щодо Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

Та про це було вирішено не повідомляти. За словами Голови СБУ, оприлюднення інформації могло вплинути на результати голосування, але тоді продовження операції було б під загрозою.

Слідство встановило, що викрадення картин та предметів старовини – це справа рук одного з міжнаціональних кримінальних угруповань, до якого входили вихідці з Донбасу.

Посол Королівства Нідерланди в Україні Кейс Ян Рене Кломпенхаувер, який також був присутнім на брифінгу в СБУ, подякував спецслужбам за результативну роботу та відзначив важливість міжнародної співпраці правоохоронців при розслідуванні резонансних злочинів.

У грудні минулого року Ед Грідінк, директор музею Westfries, з якого були вкрадені картини, заявив пресі, що роботи знаходяться в руках українських збройних формувань.

За його словами, представники музею їздили до України домовлятися про повернення картин. Музейникам продемонстрували фото однієї із поцуплених картин і вимагали за повернення колекції десятки мільйонів євро.

Згодом “українська сторона” перестала виходити на зв’язок.

Усі знайдені картини Україна поверне до голландського музею. Операція з пошуку решти картин триватиме – заявили в українській Службі безпеки.

джерело

Facebook Comments
About Author: Микола Горончук