Розважально-оздоровчий комплекс дельфінарій «Оскар» мало не щодня приймає у себе соціально незахищених осіб з Львівської та Івано-Франківської областей. Вони безкоштовно відвідують шоу-програми із чорноморськими дельфінами та морськими котиками.

Так, за п’ять місяців з моменту існування дельфінарію у курортному місті, понад півтори тисячі осіб мали змогу безкоштовно відвідати наш заклад. Серед них, зокрема, військовослужбовці, які побували у зоні АТО, їхні діти, вихованці шкіл-інтернатів, діти із малозабезпечених та багатодітних сімей, діти з фізичними та розумовими вадами, а також діти, позбавлені батьківського виховання.

«До нас постійно надходять листи від соціальних служб міст Львівщини та Івано-Франківщини, шкіл-інтернатів, благодійних організацій, монастирів, тощо з проханням надати можливість відвідати дельфінарій безкоштовно або на пільгових засадах. Зверталася й Спілка соціального захисту бійців АТО та сімей загиблих з Львівщини, БФ «Карітас», товариство «Червоний хрест», прикордонники, тощо. Загалом щомісяця таких листів надходить біля десятка», – зазначає адміністрація дельфінарію.

Лише протягом березня цього року шоу з морськими тваринами переглянуло майже 200 осіб, серед яких здебільшого діти. Щоправда найбільш масове відвідування дельфінарію було торік, коли дельфінарій відвідало 550 дітей прикордонників, які воюють у зоні АТО, та дітей, які втратили своїх батьків під час бойових дій на сході України.

«Відвідування подібних закладів, особливо де є дельфіни, – позитивно впливає на емоційний стан як самих дітей, так і дорослих. Відвідувачі на якийсь час забувають про свої проблеми, економічну скруту, про військові дії на сході нашої країни і отримують масу позитивної енергії від перегляду шоу, неймовірні враження та емоції від морських тварин та їхніх захоплюючих трюків. А це в свою чергу позитивно впливає на психологічний стан кожного. Особливо покращує самопочуття та фізичний стан у дітей та дорослих заняття з дельфінотерпії. Адже дельфіни дуже комунікабельні, розумні та веселі і тим паче вони обожнюють спілкуватися з людьми, особливо з дітками. Наш дельфінарій якраз надає таку унікальну можливість», – додав спеціаліст з дельфінотерапії  Ярослав Моргун.

дельфін-бан2

 

Facebook Comments
About Author: Микола Горончук