Вчені з’ясували, що дельфіни спілкуються між собою, використовуючи цілі речення.

На цьому відкриття не закінчилися. Як виявилося, щоб ділитися інформацією, ссавці використовують ще й окремі «слова».

Той факт, що дельфіни дуже розумні, не був секретом. Але згідно з результатами останнього дослідження, опублікованого в журналі «Науково-технічні відомості» Санкт-Петербурзького державного політехнічного університету, ці тварини навіть розумніші, ніж вважалося раніше. Особливо коли мова йде про їх «розмовну мову».

Вченим вдалося зробити такі висновки після спостереження за двома чорноморськими афалінами. Було відомо, що дельфіни спілкуються за допомогою різних акустичних сигналів. Подальше дослідження показало, що насправді вони використовують комбінації слів (або скоріше імпульси, які вчені класифікують як слова), а також слухають інших, перш ніж відповісти.

Дослідження імпульсів проводилося за допомогою двоканальної системи, здатної відстежувати два джерела звуку частотою від 220 кГц і до 81 децибел.

Відкриття «розмовної мови» дельфінів – ще один крок до кращого розуміння братів наших менших. Вчені сподіваються, що дослідження в цій області будуть сприяти більш чіткому розумінню поведінки дельфінів і їх взаємодії один з одним.

За матеріалами Travel and Leisure

Facebook Comments
About Author: Микола Горончук